Malowanie obrazu po numerach- co to jest za hobby i jak je zacząć?

26.02.2023

Jeżeli pamiętasz z dzieciństwa popularne kolorowanki po numerkach, malowanie na płótnie jest właśnie tego typu sztuką.

Oczywiście, nieco bardziej skomplikowane, ale dzięki temu można poczuć się jak artysta, nawet nie mając za dużych zdolności w tej dziedzinie, odpocząć, zrelaksować się a dziełem końcowym będzie obraz, który można zawiesić na ścianie.

Malowanie na płótnie, czym jest i skąd się wzięło?

Na fali popularności kolorowanek antystresowych, które zrobiły niemałą furorę wśród dorosłych chcących poczuć się znowu jak dziecko, jednak mogąc zmalować coś bardziej skomplikowanego, pojawiły się obrazy.

Malowanie na płótnie ma na pewno na celu zapewnienia nam odrobiny relaksu i spokoju. Możemy kupić reprodukcję znanego dzieła lub wybrać mało popularny i bardziej skomplikowany wzór. Jednak malowanie obrazu po numerach ma nm sprawić przede wszystkim wiele radości.

Czy malowanie po numerach jest skomplikowane?

Nie! Powinno być proste i bezproblemowe. Nawet jeżeli nie jesteś artystą, będziesz mógł z dumą powiedzieć o powieszonym w salonie obrazie “To namalowałem ja”.

Całość zestawów kupisz bez problemu przez internet, ich różnorodność jest ogromna i na pewno będziesz w stanie wybrać coś dla siebie.

Jak zacząć malować po numerach?

1. Warto wybrać zestaw, który będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Wzór, złożoność kompozycji i motyw są głównymi wyznacznikami, jednak warto wiedzieć, czy chcemy kupić obraz już naciągnięty na ramę, czy też chcemy zrobić to sami.

2. Dobierz odpowiednią dla siebie technikę. Najlepiej zdecydować się jeden numer farby i zamalować wszystkie pola z tym oznaczeniem. Nie grozi wtedy wyschnięcie farby i nie trzeba płukać pędzla. Można również obrać określony kierunek malowania.

3. Nie lekceważ instrukcji obsługi!

4. Po odpakowaniu zestawu sprawdź, czy masz wszystkie niezbędne kolory. Jeżeli zaczniesz malować bez nich, nie dokończysz obrazu, a wymiana nie będzie już możliwa.

5. Wybierz dla siebie odpowiednie miejsce z dobrym oświetleniem. Jeżeli decydujesz się na postawienie obrazu na sztaludze, warto na podłodze rozłożyć folie lub po prostu gazety. Pozwoli uniknąć to ewentualnych zabrudzeń.

6. Przygotuj miskę lub kubek z wodą i pamiętaj o wymienianiu jej, zwłaszcza zmieniając kolor z ciemniejszego na jasny. Zwracaj uwagę na to, czy pędzel jest właściwie oczyszczony, w przeciwnym razie kolor farby będzie się różnić od tego właściwego.

7. Zanim przejdziesz do innego koloru, poczekaj aż poprzedni wyschnie. Pozwoli ton uniknąć zmieszania się wciąż mokrych odcieni.

8. Zarezerwuj trochę czasu i baw się dobrze!

Podcast – co to jest?

26.02.2023

Podcasty cieszą się coraz większą popularnością w naszym kraju a nowi podcasterzy wyrastają jak grzyby po deszczu.

Czym jest Podcast?

Jest to forma publikacji w formie audio. Może to być monolog jednej osoby, ale bardzo często są to również rozmowy dwóch prowadzących czy wywiady.

W formie podcastu możemy znaleźć ciekawe informacje, komentowanie bieżących wydarzeń, wywiady ze znanymi osobami.

Tematyka jest naprawdę różnorodna a sama forma bardzo ciekawa. Można nagrywać podcast nawet na mało wymagającym sprzęcie, oczywiście dobrze by było aby jakość dźwięku była jak najlepsza.

Czytaj więcej

Gra w szachy – na czym polega ta gra i jak w nią grać?

24.02.2023

Szachy są jedną z tych gier, o której mało kto na świecie nie słyszał. Jest to jedna z najstarszych i najpopularniejszych rozrywek. Partię szachów można rozegrać z rodziną, przyjaciółmi lub z kimś zupełnie obcym.
Wiele osób mylnie przyjmuje, że jest to jedna z trudniejszych gier, co w zasadzie nie jest do końca prawą. Same zasady można poznać dosyć szybko, jednak, aby być naprawdę dobrym (na poziomie turniejowym) trzeba poświęcić wiele czasu na naukę.
Jednak do gry w towarzystwie naszych bliskich, wystarczą podstawy. A sama rozgrywka może wypełnić nam sporo czasu, ponieważ pośpiech nie jest tutaj wskazany, a odpowiednia taktyka gwarantuje zwycięstwo.

Czytaj więcej

Makrama – co to jest i jak ją zrobić? DIY dla początkujących

22.02.2023

Czym jest makrama?

Makrama jest to po prostu technika zaplatania sznurków mająca za zadanie stworzyć różnego rodzaju ozdoby w tym również te, które możemy powiesić na ścianie. Polega ona na tym, że nie nie są do niej używane żadnego rodzaju igły czy druty jak w innych przypadkach.
Termin “makrama” jest często używany do określenia samej techniki wykonywania danych ozdób, jak również do określenia już gotowego wyrobu rękodzielniczego.

Czytaj więcej

Zinteresowania w CV

22.02.2023

Dlaczego warto mieć wypisane zainteresowania czy hobby w swoim CV?

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że rekruter jest w stanie bardzo wiele wyczytać właśnie z takich informacji, jakimi są nasze zainteresowania. Dodatkowo jest to powód do rozładowania atmosfery, dowiedzenia się czegoś o kandydacie na dane stanowisko.
Warto zastanowić się nad tym, jakie zainteresowania warto wpisać w CV, w jaki sposób to zrobić, aby zainteresować osobę, która je przeczyta i czy wszystkie nadają się do zamieszczenia?

Czytaj więcej